SÜT TOZU ANLAŞMASI YAPILDI

0
140

   Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Sakarya’da faaliyet gösteren Özgüllü Süt Mamülleri Ltd. Şti. 2019 yılı et ve süt kurumu süt tozu anlaşması yaptı.

   Merkezi Merzifon’da bulunan Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülkemiz süt üretiminin geliştirilmesi, kayıt altına alınması, çiğ süt arzının fazla olduğu dönemlerde piyasadan çekmek suretiyle üretici fiyatlarında istikrarın sağlanması amacıyla; Et ve Süt Kurumu Sakarya İşletmesi Müdürlüğü ile imzaladığı anlaşma gereğince, bölgede soğutulmuş olarak topladığı sütün bir kısmını süt tozu yaptırmak üzere Sakarya’da faaliyet gösteren Özgüllü Süt Mamülleri Ltd. Şti.’ne gönderimlerine başladı.

   Amasya bölgesinde üretilen çiğ sütün kalitesiyle beraber; miktarında da ciddi bir artış oldu. Bu nedenle mevsimsel üretilen sütün artması nedeniyle süt tozu üretimine başlanması ihtiyacı doğdu.

   Bölgede, üreticilerin zor koşullarda gerçekleştirdiği sütün üretilmesinde ve pazarlanmasında her zaman olduğu gibi Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tüm imkanlarıyla beraber üretime destek olacak.

Kaynak: Merzifon Pusula Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin!
Lütfen Adınızı Buraya Girin