SİGARA YASAĞINI DELENE AF YOK

0
507

   Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından sigara tüketiminin yasak olduğu kapalı mekânlarda, araçlarda, özellikle okul çevrelerinde bulunan büfe ve marketlerde sıkı takip başlattı.

   Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Canpolat, sigara denetimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Sigara tüketimine karşı olan ve sigara kullanımının sona ermesi için mücadele eden Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğümüz sigara tüketiminin yasak olduğu kapalı mekanlarda, araçlarda, özellikle okul çevrelerinde bulunan büfe ve marketlerde kontrol ve denetimlerini attırmıştır” dedi.

   Sigara denetimlerinde 3 büfe sahibine işlem yapıldığının bilgisini veren Canpolat, “Yapılan denetimlerde lise talebelerine sigara sattığı İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce tespit edilen üç büfe sahibine ‘Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini’ suçundan Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığı’nca işlem başlatılmış olup ayrıca iş yerleri ile ilgili idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

   Merzifon halkından sigara denetimleri konusunda destek beklediklerini ifade eden Canpolat; “Vatandaşlarımızın da konuya gerekli hassasiyeti gösterip öğrencilerimize sigara satışı yapan büfe ve marketleri bizlere bildirmeleri sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi açısından önem arz etmektedir. Çocuk ve gençlerimizi bağımlılık yapan maddelerden korumayı şiar edinmiş olan İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün bağımlılıkla mücadelesi büyük bir özveri ile devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin!
Lütfen Adınızı Buraya Girin