MERZİFON EMNİYETİNDEN ANLAMLI PROJE

0
151

   Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından başlatılan “Engelsiz Düşler Güvenli Gülüşler” projesi meyvelerini vermeye başladı.

   Söz konusu proje kapsamında Sevinç Orhan Erzengin İlkokul, Ortaokul, Lise ve İşokulunda öğrenim gören öğrencilere “Takı Tasarım ve Dekoratif Ahşap Süsleme” kursları veriliyor.

   İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, toplumun her kesimini önemseyen polislik anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, “Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü birimleri çalışmalarında, polis ile halk arasında ilişkiyi güçlendiren, toplumda var olan problemlerin altında yatan nedenleri bulmaya çalışarak suçu oluşturan ortamları ortadan kaldırmayı hedefleyen, suçla etkin mücadele sağlayan ve bütün bunların neticesinde de sosyal alandaki yaşam kalitesini artıran bir polislik anlayışını benimsemektedir.” dedi.

   “Engelsiz Düşler Güvenli Gülüşler” projeleri hakkında bilgi veren Canpolat, “Bu kapsamda Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğimiz tarafından projemiz ilçemiz Sevinç Orhan Erzengin İlkokul, Ortaokul, Lise ve İş Okulunda “Takı Tasarım ve Dekoratif Ahşap Süsleme” kursları ile başlatılmıştır. Engelli öğrencilerin topluma kazandırılmasına yönelik başlatılan projede yüzme, ahşap yakma, hobi bahçesi etkinliği, piknik, şenlik, konser ve il dışı geziler ile devam edecektir.” diye konuştu.

Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Girin!
Lütfen Adınızı Buraya Girin